Nakładem New Moon Recordings ukazała się dziś debiutancka płyta Hatti Vatti (właściwie Piotr Kaliński). Album pt. Worship Nothing został wydany na winylu, płycie kompaktowej i w wersji cyfrowej. Płyta będzie miała zasięg nie tyko polski, ale i światowy (Europa, Japonia i USA) – dzięki brytyjskiej dystrybucji.

Trójmiejski producent od 2009 roku wydawał swoje single w takich labelach jak Mindset, New Moon, On the Edge czy Absys, a jego utwory remiksowali Andy Stott, ASC, Indigo czy Phaeleh. W ubiegłym roku – nakładem warszawskiej oficyny Nowe Nagrania – ukazała się EP-ka Hatti Vatti, zatytułowana Algebra, będąca efektem fascynacji brzmieniem etnicznymi, minimalizmem i dubem.

Najnowszy materiał artysty to zbiór głębokich dźwięków uzupełnianych przez nienachalnie przebijające się wokale. Nawet te bardziej dynamiczne kawałki osnute są nastrojowością, która jest cechą wspólną wszystkich składowych Worship Nothing. Do pracy nad albumem Piotr Kaliński zaprosił takich artystów jak Sara Brylewska, Synkro, Cian Finn, Versa, Lady Katee.

Tracklista Worship Nothing:

1. Ae
2. Struggle (+ Sara Brylewska)
3. Tokyo (+ Synkro)
4. 72 Dub
5. Wonderful World (+ Cian Finn)
6. Sopot
7. Synthesis
8. Treasure
9. Nights (+ Versa)
10. Black Flowers (+ Lady Katee)
11. Worship Nothing
12. 1ne

Nie ma więcej wpisów