Po ponad trzech latach londyńczycy z Klaxons wreszcie dali o sobie znać. Padło na utwór There Is No Other Time, który zapowiada najnowszy, trzeci album zespołu, planowany na wiosnę bieżącego roku. Piosenka miała dziś swoją premierę w BBC Radio 1 podczas audycji Zane’a Lowe’a.

Za produkcję najświeższego utworu Klaxons odpowiada Gorgon City, natomiast oficjalna premiera singla przewidziana jest na 23 marca i nastąpi za sprawą Akashic Records. Tajemniczy dotąd album Klaxons, powoli wyłania się wszystkim oczekującym. Nieznany jest jeszcze tytuł, ale wiadome jest, że w powstawaniu płyty maczali palce Tom Rowlands znany z The Chemical Brothers, Erol Alkan oraz James Murphy.

Z pewnością cieszy fakt, że Klaxons dali w końcu muzyczny znak życia po ich ostatniej płycie z 2010 roku – Surfing The Void. Jednak czy to jest powrót, na który czekani fani zespołu? Choć There Is No Other Time wykazuje pewne cechy tej brytyjskiej grupy, jednocześnie jest bardzo odrębny w zestawieniu z całym dorobkiem Klaxons. Osobiście razi mnie brak zadziorności i dudniąco-popowe brzmienie, dlatego z niepokojem i pewną dozą rezerwy oczekuję na pozostałe single.

Nie ma więcej wpisów