Współczesna elektronika od lat kręci się wokół stylistyki deep – producenci prześcigają się w kolejnych produkcjach, tracąc jednak często dotychczasowy, unikalny charakter swojego stylu, podążając jedynie za aktualnym trendem.

Tymczasem warszawski netlabel Minicromusic specjalizujący się w ambitnej elektronice spod znaku głębokiego, zbasowanego dub-techno, wydał w grudniu już trzynastą pozycję ze swego katalogu: tym razem jest to nowy album Michała Wolskiego pod tytułem Model One.

Sześć znakomitych kompozycji zakorzenionych w surowej stylistyce klasycznego techno oraz liczne występy z materiałem na żywo (m.in. Chop Festival w chińskim Shenzen) to kolejny dowód na to, że polska scena elektroniczna dotrzymuje kroku światowej.

Dub-techno to gęsta siatka niskich częstotliwości. O sile materiału z Model One przekonajcie się na żywo – 16 lutego, podczas Recognition/wieczór z elektroniką, w stołecznym Powiększeniu, Michał Wolski wystąpi ze swoim live-actem jako gość specjalny innego mistrza sceny techno – Jacka Sienkiewicza.

Nie ma więcej wpisów