Muzyka tego tria jest wielowarstwowa – nie można jej zakwalifikować do określonego gatunku. Czerpią inspiracje zewsząd: z soulu, z hip-hopu, z muzyki eksperymentalnej.

Young Fathers już niebawem, bo 26 lutego, przyjeżdżają do Polski na dwa koncerty – jeden w Katowicach, a drugi w Warszawie. Wystąpią w ramach Before Tauron Nowa Muzyka 2014, które ma na celu rozgrzanie publiczności przed głównym wydarzeniem, czyli samym festiwalem. W tym roku będzie to już 9. edycja Tauron Nowa Muzyka i jest ona zaplanowana na 21-24 sierpnia.

Wracając do Young Fathers, po sukcesie ich zaledwie 20-minutowego minikrążka pt. Tape Two, nadszedł czas na kolejny. Na koncertach tego tria możemy się spodziewać utworów z ich najnowszego albumu zatytułowanego Dead. Jest on bardzo świeży i to na pewno te wydawnictwo artyści będą promować w najbliższym czasie. Warto się z nim zapoznać, zwłaszcza że cały odsłuch jest już w sieci. Jak przystało na Young Fathers, warstwa muzyczna Dead jest co najmniej niekonwencjonalna, ale zdecydowanie nie traci przez to na wartości – jedynie zyskuje.

Kiedy: 26.02 (środa)
Gdzie: Katowice, Jazz Club Hipnoza (pl. Sejmu Śląskiego 2)
Start: 21:00
Bilety: 20 zł / 25 zł

Kiedy: 27.02 (czwartek)
Gdzie: Warszawa, Cafe Kulturalna (pl. Defilad 1)
Start: 21:00
Bilety: 20 zł / 25 zł

Nie ma więcej wpisów