Islandzki multiinstrumentalista Ólafur Arnalds świetnie wypada w roli kompozytora muzyki filmowej. W serwisach iTunes i Spotify jest już dostępna ścieżka dźwiękowa stworzona przez artystę do filmu Gimme Shelter Ronalda Kraussa.

To nie pierwsza przygoda Ólafura z tworzeniem filmowych podkładów – w 2011 roku jego dźwięki nadawały klimat dziełu Sama Levinsona Another Happy Day. Z kolei w zeszłym roku skomponował muzykę do brytyjskiego serialu kryminalnego Broadchurch. Islandczyk zdaje się być specjalistą od nostalgicznych, czasem niepokojących melodii. Proste brzmienie fortepianu i skrzypiec odpowiednio wprowadza w świat bohaterów Gimme Shelter.

Film opowiada opartą na faktach historię Agnes Apple Bailey, nastoletniej, bezdomnej dziewczyny ze skomplikowanym tłem rodzinnym. Gdyby tego było mało, bohaterka spodziewa się dziecka. W roli głównej, odcinająca się od zaszufladkowania, Vanessa Hudgens.

Someday to jeden z 16 utworów zawartych w wydawnictwie. Jeżeli odpowiada Wam taki klimat, polecam zagłębić się w całość.

Nie ma więcej wpisów