Ubiegłoroczny koncert poświęcony pamięci Grzegorza Ciechowskiego był szczególny z dwóch powodów – wypadało akurat 30-lecie wydania debiutanckich Nowych sytuacji i z tejże okazji Leszek Biolik, Sławomir Ciesielski i Zbigniew Krzywański wykonali cały album, od początku do końca w towarzystwie Piotra Roguckiego, Tymona Tymańskiego oraz Jacka Budynia Szymkiewicza w roli wokalistów. Drugi powód jest taki, że całe wydarzenie – czyli koncert młodych muzyków, którzy oddali liderowi Republiki muzyczny hołd oraz wspomniane wyżej wykonanie Nowych sytuacji zostało w całości zarejestrowane i ukaże się w formie płyty.

Na wydawnictwie najprawdopodobniej znajdziemy dziewięć utworów w wykonaniu młodych, polskich zespołów, które w grudniu zaprezentowały się na scenie toruńskiego klubu Od Nowa. Wśród nich znajdziemy utwory Republiki w wykonaniu: Magnificent Muttley, Drekotów, Misi Furtak w wersji solo i w duecie z Melą Koteluk, Kari Amirian oraz Tomasza Makowieckiego. Niestety fragment koncertu z wykonaniem Nowych sytuacji nie znajdzie się na albumie.

Jestem właśnie w trakcie jego obróbki. Na albumie zamieścimy prawdopodobnie dziewięć numerów wykonawców, którzy pojawili się wówczas na scenie – mówi Leszek Biolik, twórca Otwartej Sceny oraz basista Republiki. Data ukazania się tego materiału zależy od Narodowego Centrum Kultury, które finansowo wsparło całe przedsięwzięcie. Płyta na pewno pojawi się jeszcze w tym roku. Mam nadzieję, że uda się ją wydać jeszcze na wiosnę.

Pewne jest to, że warto tej płyty wypatrywać. Patrząc na talent muzyków, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym przedsięwzięciu będzie to z pewnością jedno z ciekawszych wydawnictw i wydaje mi się, że niejedną osobę może (miejmy nadzieję, że tylko pozytywnie) zaskoczyć.

Poniżej utwór zamykający debiutancki album Nowe sytuacjeMy Lunatycy.

Nie ma więcej wpisów