Na Wyspach Brytyjskich po raz kolejny przyznano prestiżowe nagrody muzyczne. W tym roku o nagrodę Brit Awards walczyli między innymi Disclosure, Arcade Fire, Lorde, Lady Gaga, London Grammar i wielu innych świetnych artystów.

To jedne z najbardziej prestiżowych nagród na światowym rynku muzycznym. Można śmiało powiedzieć, że w czasach kiedy nagroda Grammy zaczyna tracić na wartości, oczy muzycznego świata wciąż skierowane są na Londyn, gdzie co roku przyznawane są statuetki Brit Awards.

Galę otworzył zespół, który ma już na koncie 4 stauetki i 5 nominacji. W tym roku zostali nominowani w kategorii British Group i MasterCard British Album of the Year. Arctic Monkeys wykonali utwór R U Mind z albumu AM.

Ellie

34. galę wrzęczenia nagród Brit Awards poprowadził brytyjski aktor komediowy James Corden.

W obstawie pięknych kobiet na scenie pojawił się Prince, który wręczył statuetkę w kategorii British Female Solo Artist. And the winner is… Ellie Goulding. To jej druga nagroda British Awards. W 2010 roku została uhonorowana w kategorii Critics’ Choice Award.

Kolejną gwiazdą na scenie była Katy Perry (nominowana w kategorii International Female Solo Artist), która podobnie jak podczas rozdania nagród Grammy, wykonała utwór Dark Horse z płyty Prism. Ten singiel to zdecydowanie jeden z najlepszych momentów na czwartej studyjnej płycie Amerykanki.

Kylie Minouge i Pharrell Williams na jednej scenie. Takie rzeczy działy się w londyńskiej arenie O2 podczas 34. edycji rozdania nagród Brit Awards. Nie pojawili się tam przypadkowo. Do ich zadania należało wręczenie stauetki w kategorii International Male Solo Artist, która trafiła do Bruona Marsa.

Kolejna statuetka wręczona została Bastille, czyli dla pewniaka w kategorii British Breakthrough Act. Jeżeli ktoś jeszcze nie widział ich na żywo, to będzie miał okazję podczas tegorocznej edycji Open’er Festival i Colours Of Ostrava w Czechach.  Nagrodę wręczył Tinie Tempah i Fearne Cotton.

Wystąpił już zespół Arctic Monkeys, Katy Perry, a teraz przyszła pora na tegorocznego zwycięzcę w kategorii  International Male Solo Artist, czyli na scenie pojawił się Bruno Mars z utworem Treasure. Ciekawi mnie kiedy będzie można zobaczyć jego koncert w Polsce. Po raz kolejny utwierdzam się w przekonaniu, że to dobre popowe granie.

Arctic MonkeysNa scenie pojawiła się Lily Allen, która w tym roku wraca z nowym krążkiem, a tymczasem wręczyła stauetkę w kategorii British Group. Cieszy fakt, że nie trafiła ona do grupy One Direction, a po raz trzeci w historii zespołu powędrowała w ręce Artic Monkeys. Wcześniej zespół zgarnął tę nagrodę w 2007 i 2008 roku.

O tej nagrodzie wiedzieliśmy od dobrych dwóch miesięcy. Critics’ Choice Award trafiła do Sama Smitha. W maju tego roku ukaże się jego debiutancki album. Przypomnę, że w tej kategorii znalazła się Chlöe Howl i Ella Eyre.

Podobnie jak w zeszłym roku tak i tym razem wyróżnienie w kategorii Global Success Award trafia do młodziaków z One Direction.

Wielkie zaskoczenie na scenie areny O2 w Londynie. Na scenie, podobnie jak w przypadku rozdania nagród Grammy, pojawiła się Beyoncé. To był jej pierwszy telewizyjny występ z utworem XO.

Single nadal świetnie sprzedają się na całym świecie. Nie dziwi więc fakt, że i tym razem przyznano nagrodę w kategorii British Single. Statuetkę zgarnął Rudimental za utwór Waiting All Night, w którym gościnnie śpiewa Ella Eyre. Przypomnę, że Brytyjczyków będziecie mogli już latem w Gdyni.

Takie momenty lubię najbardziej. Zaskakujący występ zdobywczyni dwóch nagród Grammy Lorde i chłopców z Disclosure. Na żywo Royals i White Noise.

NileW rytm utworu My Number zespołu Foals na scene weszła Nicole Scherzinger i wręczyła stauetkę w kategorii International Group dla Daft Punk, którą odebrał Nile Rodgers.

I Need Your Love i Burn w wykonaniu Ellie Goulding, to kolejny występ na żywo podczas tegorocznej gali wręczenia Brit Awards. Kilka dni temu widziałem ją na żywo podczas koncertu w Warszawie i śmiało mogę stwierdzić, że dziewczyna zrobiła spory progres w stosunku do tego, co prezentowała za czasów debiutu.

Noel Gallagher wręczył stauetkę Kate Moss, którą David Bowie otrzymał w kategorii British Male Solo Artist. Kilka słów od Bowiego z ust Kate. Bezcenne.

LordeStauetka w kategorii International Female Solo Artist trafia do Lorde. Ten rok zdecydowanie należy do niej. Przypomnę tylko, że w tej kategorii nominowane były Janelle Monáe, Katy Perry, Lady Gaga i Pink.
Nagrodę w kategorii Best British Video przyznali internauci za pośrednictwem głosowania na Twitterze. Nie dziwi fakt, że stauetka trafiła do One Directions, którzy mają ponad 17 milionów obesrwujących.
Bastille i Rudimental na jednej scenie. Kolejny powód, aby oglądać rozdanie nagród Brti Awards. Jeżeli ktoś jeszcze raz przyzna, że te zespoły są sztucznym wytworem wytwórnii muzycznych, niech lepiej zobaczy ich w akcji na żywo. Mashup Pompei i Waiting All Night w londyńskiej O2 arenie i zjawiskowa Ella Eyre na wokalu.
Emeli Sande wręczyła nagrodę w najbardziej prestiżowej nominacji tego wieczoru. Stauetkę w kategorii MasterCard British Album of the Year powędrowała do Arctic Monkeys, czyli jest to ich trzeci album, który został uhonorowany nagrodą Brit Awards w tej kategorii.

Na zakończenie gali występ Pharrella Williamsa z Nilem Rodgersem.

Nie ma więcej wpisów