Do premiery pierwszego solowego albumu Damona Albarna, artysty, który ma za sobą już dwudziestopięcioletnie doświadczenie sceniczne, pozostało coraz mniej czasu. Krążek zatytułowany Everyday Robots trafi do sklepów 28 kwietnia. Nad jego brzmieniem czuwał Richard Russell, a jako goście na płycie pojawiają się Brian Eno i Natasha Khan.

Machina promocyjna ruszyła na dobre – co raz częściej odbywają się drobne koncerty nieśmiało dawkujące kolejne części jednego z bardziej wyczekiwanych krążków tego roku. Tym razem dzięki programowi The Culture Show stacji BBC możemy zarówno się przysłuchać jak i przyjrzeć się dzieciństwu Damona oraz jego inspiracjom muzycznym, które wywarły największy wpływ na brzmienie debiutanckiego krążka. Ponadto w trakcie półgodzinnego dokumentu można usłyszeć fragmenty utworów, które znajdą się na albumie, są to: Hollow Ponds, Everyday Robots, Mr. Tembo oraz The History of a Cheating Heart.

Tak naprawdę ten mini-dokument jest w dużej mierze intymną wycieczką w świat lidera Blur i Gorillaz. Myślę, że dla fanów obu formacji jak i samego Damona, pozycja absolutnie obowiązkowa.

Nie ma więcej wpisów