DJ-ski konkurs marki Burn powraca. Ciekawostką jest fakt, że nagrodę, jaką jest posada rezydenta w jednym z kilku najlepszych klubów na Ibizie, zdobywali w ostatnich dwóch latach Polacy: Adam Zasada i DJ Hyena.

Konkurs Burn Residency ruszył, gotowe miksy można wysyłać za pośrednictwem facebookowego profilu Burn do 15 marca. W konkursie rolę odgrywa nie tylko główna nagroda, ale również możliwość współpracy podczas warsztatów z najsłynniejszymi DJ-ami i producentami muzyki tanecznej jako mentorami podczas warsztatów.

Młodzi adepci, którzy przebrną przez oba etapy eliminacji, szlifować będą swe muzyczne rzemiosło i nawiązywać znajomości w trakcie całego programu. Burn ogłosił właśnie pierwsze nazwiska muzyków-legend, którzy będą szkolić uczestników.

Listę otwiera Pete Tong – brytyjski DJ prowadzący w radiu BBC1 takie kultowe programy jak Essential Mix czy Essential Selection, autor niezliczonej ilości kompilacji i prawdziwa encyklopedia muzyki house. Drugim profesorem jest legendarny Brytyjczyk Carl Cox, propagator brzmień acid-house, breakbeat i techno. Sięgnijcie po jego album Phuture 2000 i klasyczny, genialny singiel hardcore’owy z 1991 wydany przez Perfecto Records I Want You Forever.

Polski finał konkursu, tzw. Mix Off, odbędzie się w klubie 1500m2 w Warszawie.

Nie ma więcej wpisów