Kilka razy do roku pojawiają się wyśmienite albumy rapowe na amerykańskim rynku. Coraz częściej jest również tak, że to młodsi stażem raperzy wydają jedne z najlepszych krążków danego roku. Było tak w przypadku chociażby Kendricka Lamara, A$APA Rocky’ego czy Macklemore’a. W tym roku jedną z bardziej oczekiwanych rapowych pozycji zza oceanu jest krążek Schoolboy’a Q, zatytułowany Oxymoron, którego premiera już 25 lutego.

Schoolboy Q to jeden z członków składu Black Hippy, który współtworzą również Ab-Soul, Jay Rock oraz wspomniany wcześniej Kendrick Lamar. Swój pierwszy mixtape, zatytułowany ScHoolboy Turned Hustla, raper wydał w 2008 roku. Rok później ukazało się wydawnictwo (również mixtape) zatytułowane Gangsta & Soul. Później były dwa niezależne albumy, Setbacks (2011) oraz Habits & Contradictions (2012), które w pewien sposób ugruntowały pozycję muzyka i znalazły wielu odbiorów. Po tych wydawnictwach, w końcu przyszedł czas na oficjalny album, który wydany będzie przy współpracy labeli Top Dawg Entertainment oraz Interscope Records. Oxymoron jest jednym z najbardziej oczekiwanych rapowych krążków tego roku, wiec miejmy nadzieję, że Schoolboy Q podoła oczekiwaniom.

Produkcjami na albumie zajęli się m.in. Pharrell Williams, Mike Will Made It, Tyler, The Creator, The Alchemist czy THC. W poszczególnych kawałkach udzielili się m.in. 2 Chainz, Kurupt, Suga Free, Jay Rock czy Raekwon. Kawałek z tym ostatnim właśnie się ukazał i możecie go posłuchać poniżej.

Tak prezentuje się tracklista płyty Oxymoron:
1. Gangsta
2. Los Awesome (feat. Jay Rock)
3. Collard Greens (feat. Kendrick Lamar)
4. What They Want (feat. 2 Chainz)
5. Hoover Street
6. Studio (feat. BJ the Chicago Kid)
7. Prescription/Oxymoron
8. The Purge (feat. Tyler, The Creator & Kurupt)
9. Blind Threats (feat. Raekwon)
10. Hell of a Night
11. Break the Bank
12. Man of the Year
13. His & Her Friend (feat. SZA)
14. Grooveline Pt. 2 (feat. Suga Free)
15. Fuck LA
16. Gravy
17. Yay Yay

Nie ma więcej wpisów