Zeszłoroczna edycja swoim line up-em pozostawiła konkurencję daleko w tyle. Czeski festiwal Colours of Ostrava to wydarzenie, które powinno być w kalendarzu każdego fana muzyki granej na żywo. Przyciąga występami rewelacyjnych gwiazd, świetną atmosferą oraz cenami biletów znacznie niższymi, niż bilety wielu polskich festiwali.

Do grona takich gwiazd jak The National, MGMT czy Jamie Woon dołączyła genialna artystka – Emiliana Torrini. Wokalistka to jedna z najważniejszych postaci islandzkiej sceny muzycznej. Sama komponuje i pisze teksty do swoich utworów. Jej delikatne, kołyszące piosenki są jej cechą rozpoznawczą. We wrześniu ukazał się jej najnowszy krążek Tookah, który jest już siódmym studyjnym albumem w karierze Emiliany. W zeszłym roku można było usłyszeć ją na żywo w Polsce podczas Halfway Festival.

Ostatnio do grona artystów, którzy pojawią się podczas tegorocznej edycji Colours of Ostrava dołączyły również czeskie zespoły, takie jak: Mydy Rabycad, specjalizujący się w electro-swingu, Chinaski – jedna z najpopularniejszych pop-rockowych grup w Czechach, czy rockowy kwartet Naked Floor. Ogłoszono również występ soulowej wokalistki z RPA – Nomfusi oraz francuskiej rockowo-funkowej grupy z pazurem – Shaka Ponk.

Nie ma więcej wpisów