Kanye West udostępnił pierwszy zwiastun filmu zainspirowanego swoim ostatnim krążkiem Yeezus. Trailer zapowiada obraz zrealizowany z dbałością o detale muzyczne i niezwykle ciekawą scenografię. Nic dziwnego, skoro inspiracją jest tak ciekawy krążek, jak właśnie Yeezus.

Nad filmem pracował Bret Easton Ellis, który stworzył scenariusze m.in. do filmów The Canyons i Informers. Największą popularność zdobył jednak jako pisarz, gdyż napisał literackie pierwowzory filmów Żyć szybko, umierać młodo i American Psycho. Reżyserią filmu zajął się Hype Williams, który zrealizował teledyski dla m.in. Wu-Tang Clanu, Jaya-Z czy Busta Rhymesa. Nakręcił ponadto, dla niektórych kultowy, film sensacyjny Belly, w którym wystąpili m.in. Nas, DMX i Method Man. Twórca pracował już z Kanye Westem przy okazji teledysków do utworów Heartless, Gold Digger, Diamonds from Sierra Leone i All of the Lights. Williams napisał również scenariusz do krótkometrażowego filmu Runaway, którego reżyserią zajął się sam Kanye West.

Na pewno nie będzie to zwykły film dokumentujący trasę koncertową Westa. Biorąc pod uwagę osoby, które pracują nad tym obrazem, możemy spodziewać się czegoś ciekawego, kreatywnego i nietypowego.

Nie ma więcej wpisów