Flirtini to znani na scenie tanecznej i hiphopowej: Jedynak oraz Ment XXL. Od lat rozkręcają imprezy w całej Polsce, produkują i remiksują innych artystów (polecam zwłaszcza ich taneczne re-edity Summer Jam The Underdog Project czy Wonderwall Oasis)

08.03. ukazała się cyfrowo ich płyta producencka Heartbreaks & Promises, od 11.04. w wersji fizycznej dystrybuować ją będzie Asfalt Records. Wśród autorów kompozycji usłyszycie znanych producentów takich jak SuDrumatic, Auer, Zeppy Zep.

Autorzy określają tę kompilację jako zbiór instrumentalnych opowieści o sytuacjach miłosnych, które nie wydarzyły się naprawdę. Zasłyszane tutaj historie występują w interpretacji najciekawszych postaci polskiego beatmakingu myślących i produkujących w czasie przyszłym. Czy tak ma brzmieć futurystyczne r’n’b ?

Najnowszym singlem promującym jest utwór Auera Thug Rave, do promocyjnego pobrania a darmo.

Jeśli historia muzyki klubowej nie jest wam obca, rozpoznacie motyw piano z klasyka nurtu house z roku 1992 Tall And Handsome projektu Outrage. Popularny w latach 90. utwór prezentował typowe atrybuty tamtego czasu: euforyczny piano-riff, prowokujący tekst (he’s gotta be tall and handsome and he’s got to be free), który sprawiał, że grany był chętnie zarówno w tanecznych klubach gejowskich jak i komercyjnych dyskotekach celujących w tzw. handbag-house. Wytwórnia Positiva doceniła w końcu jego potencjał i wydała w oficjalnym obiegu.

Nie ma więcej wpisów