Warszawski klub Basen startuje z cyklem elektronicznych imprez pod znaczącym tytułem Bassen. Na pierwszy ogień, 22 marca idzie trzech cenionych producentów drum’n’bass, czyli Ed Rush i Sigma.

Ed Rush to jedna z najbardziej wpływowych postaci drum’n’bassu. Łącząc swoje zainteresowanie hip-hopem i sceną rave’ową od lat eksperymentuje z gatunkiem, eksplorując jego możliwości. Przy współpracy z Nico Sykes w 1993 roku stworzył Bludclot Artattack, przy DJ Trance światło dzienne ujrzały kawałki Guncheck i The Mutant. Jednak największym uznaniem cieszy się jego kolaboracja z producentem Optical. Ich debiutancki album Wormhole i wspólnie założona wytwórnia Virus na nowo zdefiniowała ramy gatunku.

Sigma to duet, który tworzą Cameron Edwards i Joe Lenzie. W ciągu siedmiu lat istnienia zdążyli wydać swoje produkcje w takich wytwórniach jak Hospital, Breakbeat Kaos czy Bingo, by później stworzyć własne Life Recordings. Mają na koncie współpracę z DJ Freshem, co zaowocowało między innymi efektownym singlem Lassitude. Znane są także ich remiksy, na warsztat wzięli do tej pory utwory takich gwiazd jak Ellie Goulding, Eric Prydz, Groove Armada czy Rusko, z którym koncertowali w USA i Kanadzie.

Dla wszystkich fanów mocnych, elektronicznych brzmień obecność obowiązkowa. Będzie gorąco!

Kiedy: 22.03 (sobota)
Gdzie: Warszawa, Basen (ul. Konopnickiej 6)
Start:
Wstęp: 25 zł / 29 zł / 35 zł

Zapisz się na to wydarzenie na facebooku.

Nie ma więcej wpisów