Polscy fani brytyjskiego trio mogą powoli zacierać ręce i obserwować półki w księgarniach. Już w maju do sprzedaży trafi polskojęzyczna wersja jednej z dwóch (co prawda nieautoryzaowanych) biografii zespołu Muse, jakie kiedykolwiek zostały wydane – Out of this world: The story of Muse autorstwa Marka Beaumonta.

Out of this World - The story of MusePolski tytuł będzie brzmiał: MUSE – Poza światem, a okładka będzie identyczna jak wydania brytyjskiego. Poza tym, o samej książce jak i o dokładnym dniu premiery nic nie wiadomo. Książkę wyda wydawnictwo Kagra. Mam nadzieję, że polskie tłumaczenie pozbawione będzie kilku błędnych informacji jakie pojawiają się w brytyjskim oryginale.

Drugą nieoficjalną biografią zespołu jest Muse. Inside The Muscle Museum Bena Myersa.

Muse w tym roku obchodzi jubileusz dwudziestolecia na scenie. Po muzycznym świecie krążyło już wiele plotek na temat tego, jak muzycy uczczą tą okrągłą rocznicę – mowa była o jubileuszowej trasie koncertowej w małych klubach, potem o kilku zaledwie koncertach festiwalowych. Na czym rzecz stanęła – nie wiadomo.

Ostatnio światem muserów wstrząsnęła wiadomość od Dominica Howarda – perkusisty zespołu, który na swoim profilu na Twitterze napisał, że zespół zaczął prace w studiu nad kolejnym, siódmym z kolei albumem.

Nie ma więcej wpisów