David Lynch to bez wątpienia świetny reżyser. Stworzył takie arcydzieła jak np.: Zagubiona autostrada, Prosta historia czy Mulholland Drive. Ten fakt jest znany chyba każdemu, kto choć trochę interesuje się kulturą. Jednak jest on również utalentowanym muzykiem, który współpracował już z wieloma artystami m.in. Lykke Li, Karen O, Christą Bell…

Lynch wydał w zeszłym roku album zatytułowany The Big Dream. Znalazło się tam 12 utworów, które czasem są bardziej energetyczne, a czasem nieco psychodeliczne, demoniczne, co jest bardzo charakterystyczne dla twórczości tego artysty. Później pojawiały się stopniowo remiksy tych kawałków.

Tytułowy utwór został zremiksowany przez Moby’ego z gościnnym udziałem Mindy Jones, kawałek Are You Sure wzięli na warsztat panowie z Bastille. Można by jeszcze wymienić wiele coverów, które powstały po wydaniu The Big Dream. Jednak najlepsze z nich pojawiły się na specjalnej EP-ce, którą David Lynch wydał w grudniu.

Niedawno David Lynch zapowiedział, że z okazji Record Store Day, które przypada na kwiecień, zostanie wydana limitowana edycja płyt winylowych właśnie ze wspomnianymi remiksami. Będzie ich tylko 1000 sztuk, więc chętni muszą się szybko decydować. Myślę, że wszystkich fanów artysty i kolekcjonerów winyli powinna ta informacja zaciekawić.

)

Nie ma więcej wpisów