Malarze i Żołnierze to zespół który powstał w 1986 roku w Poznaniu. Dwa lata po rozpoczęciu działalności w efekcie sesji nagraniowej dla Programu IV Polskiego Radia wydali kawałek Po prostu pastelowe, który automatycznie stał się hitem lata ’88. Po tym przyszedł czas mniejszych i większych sukcesów, niestety problemy personalne sprawiły, że grupa była zmuszona zawiesić działalność.

Powrócili jednak w 1991 roku wydając płytę Jedynka wydaną przez Love Production. Ostatecznie grupa zakończyła swoją działalność w 1994 roku, jednak ich nagrania ukazywały się do 2005 roku w różnych formach.

Nie bez powodu znalazł się tu ten długi wstęp. Już niebawem (źródła internetowe mówią, że jeszcze w marcu tego roku) ukaże się szczególna płyta, która zawierać będzie piosenki z repertuaru Malarzy i Żołnierzy w zupełnie nowych aranżacjach w dodatku w wykonaniu utalentowanych, muzycznych gości. Na krążku między innymi będzie można usłyszeć Czesława Mozila oraz Michała Wiraszko (Muchy).

Dla fanów zespołu, a także dla miłośników muzyki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych będzie to niesamowita podróż do przeszłości z zupełnie nowym na nią spojrzeniem. Zaś dla młodszego pokolenia – doskonała okazja do uzupełnienia swojej muzycznej wiedzy o polskiej muzyce.

Warto wspomnieć, że wokalistą Malarzy i Żołnierzy jest Stanisław Holak, ojciec muzyków Kumki Olik: Mateusza i Kuby. Poniżej przedsmak tego, co będzie można znaleźć na płycie:

)

Nie ma więcej wpisów