10   +   5   =  

Neil Young w ostatnim wywiadzie dla magazynu Billboard potwierdził plotki, które krążyły w muzycznym światku od stycznia. Dotyczyły one współpracy przy nagrywaniu najnowszego krążka Younga z Jackiem White’m.

Jak przyznał Young, jego najnowszy krążek będzie nosił tytuł A Letter Home i został nagrany w Nashville w Studiu Third Man Records należącym do Jacka White’a, który pojawi się gościnnie w dwóch utworach jako wokalista oraz prawdopodobnie będzie również jego producentem. Patrząc na listę projektów, w których White bierze udział, ciężko uwierzyć, że znajduje on na to wszystko czas.

Ciekawe są także słowa, w jakich Young opisuje sam album. Porównał go do kapsuły czasu. Jest to szczególnie wyjątkowy album – dodał. Nie przypomina niczego, co możesz usłyszeć wśród najświeższych nagrań i zawiera sporo dobrej muzyki, pięknej muzyki. Wydaje się, że sam Neil Young podchodzi do tego krążka nadzwyczaj emocjonalnie. Powodować może to fakt, że na krążku znajdą się covery najbardziej szanowanych przez Younga kompozytorów.

To nie koniec planów muzyka. Neil wspomniał już o pracach nad autorskim materiałem, przyznał też, że chciałby nagrać album z pełną orkiestrą na żywo, rejestrując wszystko za pomocą tylko jednego mikrofonu.

Niestety data wydania A Letter Home nie jest jeszcze znana.

Nie ma więcej wpisów