Może to nie było tak donośne wydarzenie, jak upublicznienie oblicza Buriala, ale jednak należy o tym wspomnieć. Brian Batz, lider duńskiej grupy Sleep Party People także odsłonił swoją twarz. Jest to o tyle warte odnotowania, że przez długi okres działalności muzyków, żaden z nich nie pokazywał się publicznie bez swojej króliczej maski, a i wszelkie informacje na swój temat zespół przekazywał szczątkowo.

To jednak nie główna informacja, jaka przewinęła się w ciągu ostatnich tygodni w szeregach fanów shoegaze’owego kwintetu. Już w połowie 2013 roku zespół ogłosił pracę nad nowym materiałem i zapowiedział jego ostateczną premierę na ten rok. Dzisiaj dowiedzieliśmy się natomiast podstawowych informacji na temat trzeciego krążka.

Album Floating ukaże się 30 maja w krajach Skandynawii i Azji, natomiast do Europy przybędzie 2 czerwca. W związku z tym dostaliśmy także półminutowy teaser, a dwa dni temu norwescy słuchacze mieli okazję zaznajomić się z singlem o tytule In Another World. Dla reszty świata utwór jest dostępny dopiero dzisiaj, nie pozostaje więc nic innego jak się zasłuchać:

Obserwując tendencję Sleep Party People do prezentowania swoich nowych prac co dwa lata, w najbliższych kilku może nas czekać potężna dawka solidnego materiału. Formę grupy potwierdzi pewnie ich nadchodzący album, którego porównań do wspaniałego wydawnictwa We Were Drifting On a Sad Song z 2012 roku nie będzie się dało uniknąć.

Nie ma więcej wpisów