Co prawda debiutancki album Milky Chance ukazał się jesienią 2013 roku nakładem niemieckiej wytwórni Lichtdicht Records, to na polski rynek trafi kilka miesięcy później, bo w maju tego roku. Warto jednak jeszcze chwilę poczekać, ponieważ Sadnecessary to płyta wyjątkowych muzyków.

Debiutancki krążek dwójki Niemców promuje uzależniający utwór Stolen Dance, który na serwisie YouTube ma już ponad 17 milionów odsłon, a Clemens Rehbein i Philipp Dausch posiadają staus gwiazd za naszą zachodnią granicą. Przyszła więc pora, aby rozkochać w sobie europejską publikę. Płyta Sadnecessary ukaże się poza granicami ich rodzimego rynku, w tym także w Polsce.

„Zamieszczając Stolen Dance w sieci miałem nadzieję, że piosenka przypadnie do gustu moim przyjaciołom. Nie spodziewałem się, że będzie to początek kariery muzycznej, nie wspominając o nagraniu płyty. W pewnym momencie pojawiło się dużo propozycji od różnych wytwórni, a w tym roku album ma się ukazać w całej Europie. Jednocześnie udało nam się zachować pełną wolność artystyczną, co jest dla nas bardzo ważne”- mówi Clemens Rehbein, wokalista.

Polska premiera płyty przewidziana jest na 12 maja, a wyda ją wytwórnia Mystic Production.

Tracklista płyty Sadnecessary:
1. Stunner
2. Flashed Junk Mind
3. Becoming
4. Running
5. Feathery
6. Indigo
7. Sadnecessary
8. Down By The River
9. Sweet Sun
10. Fairytale
11. Stolen Dance

Nie ma więcej wpisów