Pochodzące z San Francisco trio, które wielką miłością pała do łóżkowych pogaduch, właśnie wypuszcza swój pierwszy, długo wyczekiwany album.

Na LP nazwanym Je Ne Sais Quoi (co przetłumaczymy jako „ona ma to coś”), składa się 13 house’owych, niekiedy soulowych i deep house’owych tracków. Wszystko utrzymane w jednej stylistyce i podobnym rytmie. Jak sami twórcy z PillowTalk mówią, Je Ne Sais Quoi to wydawnictwo nadające się zarówno do długich nocy, jak i leniwych dni”.

Natura tego albumu bierze się z inspiracji, jakie Sammy D, Michael Tello i Ryan Williams wyjęli z długich podróży, podczas których przy butelce wódki lub improwizowanych sesjach, powstawały pierwsze szkice melodii. Płyta ta jest zatem dosyć osobistym zapisem przemyśleń całej trójki. Jednakże to nie koniec, gdyż jest tu jeszcze parę nawiązań do artystów, którzy w trakcie tworzenia tego albumu wywarli spory wpływ na całą ekipę. Byli to James Blake ze swoim post dubstepem, jazzujący John Coltrane, czy soulowy Sam Cooke oraz Bruce Springsteen.

Wydawnictwo zawiera tracki pochodzące z wrześniowej EP-ki Far From Heaven, są też dwie kolaboracje – pierwsza przy utworze Homesick z Thugfucker, druga przy kawałku 4 Walls z Jaw, Navid Izadi, Aquarius Heaven oraz Diną Moursi.

Je Ne Sais Quoi od 17 marca znajduje się w sprzedaży. Poniżej cała tracklista.

1. Our Story…
2. We All Have Rhythm
3. Devil’s Run
4. Slim’s Night Out
5. Lullaby
6. Meet Me in the Dark
7. The Night I Met Luther
8. If I Try
9. Homesick
10. Naive
11. 4 Walls (feat. JAW, Navid Izadi, Aquarius Heaven & Dina Moursi)
12. LA to the Bay
13. The Outcast (feat. Pillowtalk) [Acoustic Version] DJ Tennis

Nie ma więcej wpisów