Kolejne trzy zespoły dołączyły do grona artystów, którzy zagrają podczas tegorocznego Orange Warsaw Festival. Jamal oraz Ska-P zagrają 13 czerwca, natomiast Chemia, dwa dni później. Wszystkie grupy zagrają na Warsaw Stage.

Jamal to grupa łącząca w swojej twórczości elementy m.in. rapu, reggae, raggamuffin, dancehall, jazzu czy rocka. W ubiegłym roku miała miejsce premiera trzeciego krążka zespołu, zatytułowanego Miłość, który spotkał się z uznaniem zarówno słuchaczy, jak i branżowej krytyki. Na albumu znalazły się m.in. utwory Peron oraz Defto.

Ska-P to hiszpański zespół grający muzykę z pogranicza punk oraz ska. Kompozycje grupy to czysta energia, co jest również słyszalne na ich koncertach. Zespół ma na koncie siedem studyjnych albumów, a ostatni z nich, zatytułowany 99%, miał swoją premierę przed rokiem.

Chemia to warszawska grupa rockowa, powstała w 2010 roku. W tym samym roku zespół wydał pierwszy album, zatytułowany Dobra chemia, a rok później reedycję tego krążka, o tytule O2. W 2012 roku Chemia nagrała EP-kę In the Eye. Grupa na przełomie lat zmieniła nieco stylistykę grania, a do zespołu dołączył nowy, międzynarodowy agent zespołu – Ralph James.

Nie ma więcej wpisów