Już kiedyś wspominaliśmy, że Swans mają w planach wydanie nowego albumu w tym roku, teraz znamy już wszystkie szczegóły dotyczące tego wydawnictwa. Płyta zatytułowana To Be Kind ukaże się 13 maja, a nagranego materiału jest tyle, że starczy na dwa CD (bądź winyle, jak kto woli), do tego dojdzie jeszcze jeden dysk DVD.

Piosenki, które powstały w dużej mierze podczas ostatnich tras Swans, wyprodukowane zostały przez samego Michaela Girę w studio Sonic Ranch w Teksasie. Wydawnictwo będzie o tyle ciekawe, że niektóre z utworów zostały ozdobione kobiecym wokalem, gościnnie na albumie pojawiają się St. Vincent, Little Annie, Cold Specks oraz Julia Kent.

Wygląda na to, że Gira oraz pozostali członkowie zespołu na dobre poczuli przypływ kreatywności, bo To Be Kind będzie trzecim po My Father Will Guide Me Up A Rope To The Sky i The Seer krążkiem w tzw. „nowożytnej” historii Swans, czyli po ich reaktywacji w 2010 roku.

Obecnie Michael Gira jest w trakcie akustycznej trasy po Europie, ale już po wydaniu albumu znów będzie grał regularne koncerty wraz z zespołem.

Nie ma więcej wpisów