4 kwietnia w krakowskim Prozaku 2.0 wystąpi kolejna z jasno świecących gwiazd niemieckiej sceny techno – Marcel Dettmann we własnej osobie.

Urodzony w 1977 roku po wschodniej części muru berlińskiego Dettmann jest rezydentem kultowego berlińskiego klubu Berghain od momentu jego powstania w 1998 roku. Do 2004 roku miejsce nazywało się Ostgut i z nim także mocno związany był DJ.

Marcel Dettmann na swoim koncie ma dwie płyty długogrające: Dettmann z 2010 i Dettmann II z 2013 roku, które jasno pokazują, że nie sposób wyobrazić sobie jego muzyki bez charakterystycznej chropowatości, surowości i subtelnie wplatanego w nie ambientu. Muzyk może pochwalić się także bardzo udanymi remixami utworów Junior Boys, Scuby, Fever Ray, Modeselektor i Moderata.

Podczas swoich DJ-skich setów odnajduje złoty środek między sztuką improwizacji a starannym uporządkowaniem, za nic mając tradycje i podziały, w rezultacie czego słuchacze otrzymują niezawodnie wybuchowy koktajl techno, po którym ciężko wrócić do poprzedniego stanu umysłu i ciała.

Kiedy: 04.04 (piątek)
Gdzie: Kraków, Prozak 2.0 (Plac Dominikański 6)
Start: 22:00
Wstęp: 25/35/40 PLN

Nie ma więcej wpisów