Benjamin Wynn ukrywający się pod pseudonimem Deru, w związku z nagrywaniem nowej płyty zaprosił do współpracy Nigela Godricha oraz Amona Tobina.

Amerykański muzyk działający jako kompozytor, producent muzyczny i inżynier dźwięku, znany jest głównie ze swojej twórczości związanej z filmem oraz telewizją. Tym razem Wynn zamierza przedstawić słuchaczom całkiem inne oblicze swojej muzyki. 17 czerwca ukaże się czwarty album jego solowego projektu – Deru.

Płyta będzie nosić nazwę 1979. Znajdzie się na niej 9 kompozycji o stylistyce ambientowej i eksperymentalnej. Projekt utalentowanego artysty wspierać będą Nigel Godrich – brytyjski producent, znany m.in. ze współpracy z Radiohead – oraz Amon Tobin. Ciekawostką jest fakt, że częścią płyty będą wizualizacje multimedialne: do każdego utworu został przygotowany krótki film, stworzony przez Anthony’ego Ciannamea.

Ponadto na oficjalnej, interaktywnej stronie Deru, fani będą mieli możliwość obejrzenia galerii, która prezentować będzie wydarzenia z życia współuczestników projektu amerykańskiego kompozytora.

Dotychczas Deru wydał siedem płyt. Ostatnia długogrająca, to Say Goodbye To Useless z 2010 roku.

 

 

Nie ma więcej wpisów