Po śmierci Krola Popu wydawnictw z jego muzyką ukazało się już kilka. Teraz przyszedł czas na kolejne. 13 maja nakładem wytwórni Epic Records na rynku pojawi się Xscape – album zawierający osiem niepublikowanych dotąd nowych utworów Michaela Jacksona pochodzących z jego archiwum.

Osobą za niego odpowiedzialną jest L.A. Reid właściciel wytwórni i wieloletni przyjaciel Jacksona, który otrzymał nieograniczony dostęp do jego muzycznych archiwów, obejmujących blisko czterdzieści lat jego pracy artystycznej.

Wszystkie nowe utworu zaaranżowane zostaną do współczesnych wersji, a ich produkcją zajmą się m. in. Timbaland, Rodney Jerkins, Stargate, Jerome “Jroc” Harmon oraz John McClain. „Michael Jackson zostawił po sobie kilka znakomitych nagrań, które z dumą zaprezentujemy światu w ujęciu producentów, z którymi miał okazję współpracować oraz tych, z którymi współpracować zawsze chciał” – poinformował L.A. Reid.

Oryginalne wersje utworów dołączone zostaną do wydania specjalnego wydania deluxe. Obie wersje płyty można zamówić w pre-orderze w serwisie iTunes od 1 kwietnia.

Nie ma więcej wpisów