Od kilku miesięcy uparcie wypatrujemy nowego albumu formacji The Dead Weather tymczasem (miejmy nadzieję, że to nie primaaprilisowy żart) Jack White wyda nowy album – solowy.

Następca Blunderbuss pojawi się w sklepach 10 czerwca, a zostanie wydany oczywiście przez Third Man Records. Krążek będzie nosił tytuł Lazaretto, a pierwszy zwiastujący go singiel (o tym samym tytule) ma się pojawić jeszcze w tym miesiącu. Jack nie pozostawił jednak fanów tylko ze słowną zapowiedzią, już dziś możecie posłuchać oraz obejrzeć klip do instrumentalnego utworu pochodzącego z nadchodzącego wydawnictwa, kawałka pt. High Ball Stepper.

Sam album to nie wszystko. Z tejże okazji 20. część pakietu Vault, wydawanego przez wytwórnię White’a, będzie zawierać album Lazaretto na niezwykłym biało-niebieskim winylu z dodatkami, a będzie on dostępny oczywiście dla osób subskrybujących serię. W dodatkach znajdzie się m.in. 40-stronicowa książka z tekstami piosenek, nutami i unikalnymi zdjęciami powstałymi podczas prac nad albumem. Ukaże się także 7-calowy winyl zawierający nagrania demo dwóch utworów z LazarettoAlone in My Home oraz Entitlement.

Chyba nikt się nie obrazi jeżeli pan White zechce w ramach promującej album trasy wpaść do nas np. na Open’er Festiwal? Ja na pewno nie.

Nie ma więcej wpisów