11 października 2013 na scenie białostockiego klubu Fama spotkali się Peter J. Birch oraz Ocean of Noise pod dowództwem Rafała Konopki. Spotkanie było szczególne – był to premierowy koncert promujący pierwsze wydawnictwo Ocean of Noise. Całość została uwieczniona, wskutek czego powstał klip do utworu Syntagmatic Relations – jest to pierwszy koncertowy teledyski zespołu Ocean of Noise, który już dziś możecie obejrzeć premierowo tylko u nas!

Piotrka poznałem jeszcze na etapie koncepcyjnym płyty. Na jednym z portali muzycznych przeczytałem wywiad z nim, spodobało mi się jak śpiewa i pomyślałem, że chciałbym go na moim albumie. Czułem, że może na niego wnieść coś nowego – inny typ wokalu, ale też pomysły na melodie. Wysłałem mu wiadomość na MySpace by pokazać swoją muzykę. Od razu spotkałem się z pozytywnym odbiorem – wspomina Rafał Konopka, lider i twórca projektu muzycznego Ocean of Noise. Ten utwór w zasadzie nagrywaliśmy na odległość, kontaktując się przez internet. Piotrka osobiście poznałem tak naprawdę długo po nagraniu całości i zamknięciu płyty, na OFF Festivalu. Potem jeszcze dwukrotnie razem zagraliśmy w Białymstoku.

Piotr Brzeziński, czyli Peter J. Birch przyznaje, że dla niego udział w projekcie również był czymś wyjątkowym. Po raz pierwszy udzielał się artystycznie w zewnętrznym projekcie w dodatku nie do końca będąc w swojej bajce muzycznej. Lubię elektronikę i muzyczne eksperymenty – nie jest ważny gatunek, ale to czy dany utwór czuję – przyznał.

Wcześniej zespół zaprezentował dwa inne teledyski – do utworu June nagrany wspólnie z Michałem Wiraszko z Much oraz I want you z wokalem Magdaleny Nowety. Za montaż najnowszego teledysku odpowiedzialny jest Wojtek Oksztol – twórca m.in. cyklu filmów o… podlaskich blogerach kulinarnych. Nagranie natomiast zrealizowali Bartosz Niedźwiedzki i Arkadiusz Kaczanowski.

Warto w tym momencie dodać, że płyta powstała głównie dzięki determinacji Rafała, który zaprosił do udziału w swoim projekcie świetnych młodych i kreatywnych artystów jak: Michała Wiraszko (Muchy), Magdalenę Nowetę (Oh Ohio, Break Horses), Piotra Brzezińskiego (Peter J. Birch, Turnip Farm), Piotra Zalewskiego (RITA PAX, Excessive Machine) i Martę Trusewicz.

Nie ma więcej wpisów