Cedric Bixler-Zavala, Omar Rodriguez-Lopez oraz Flea powołali do życia wspólny projekt. 8 kwietnia został wypuszczony krótki klip, przedstawiający muzyków pracujących nad debiutanckim materiałem.

Nowa supergrupa nazywać się będzie Antemasque, a w jej składzie oprócz wymienionych wyżej artystów znalazł się także były członek The Mars VoltaDave Elitch. Jak donosi Volcom, zespół obecnie nagrywa nowe piosenki w studio. Jedna z nich nosi tytuł 4AM i jej fragment można usłyszeć na wrzuconym przez muzyków wideo. Informacje na temat daty wydania nowych utworów fani będą mogli znaleźć na oficjalnym Twitterze grupy.

The Mars Volta zostało rozwiązane w 2013 roku przez Zavalę i Lopeza. Duet przez wiele lat był także częścią At The Drive-In – post hardcore’owej kapeli, która ostatecznie rozpadła się w 2012 roku.

Flea, znany głównie jako basista Red Hot Chili Peppers, obecnie jest także członkiem zespołu Atoms For Peace (wspólnie z Thomem Yorkiem) oraz Rocketjuice And The Moon, założonego z Damonem Albarnem.

Nie ma więcej wpisów