Gra o Tron to obecnie jeden z najchętniej oglądanych seriali, który cieszy się popularnością również wśród ludzi z show-biznesu. Zaledwie kilka dni temu pokazywaliśmy Wam teledysk KARI inspirowany tą produkcją, a już teraz mamy kolejną muzyczną niespodziankę dla fanów tego serialu.

Z okazji premiery 4. sezonu Gry o Tron Sigur Rós wzięli na swój warsztat utwór The Rains of Castamere. Jest to wyjątkowa piosenka, ponieważ została napisana przez George’a R.R. Martina – autora serii powieści Pieśń Lodu i Ognia, na których podstawie powstał serial.

Islandczycy wykonali tradycyjną pieśń ludową królestwa Westeros w charakterystyczny dla siebie sposób, dzięki czemu otrzymaliśmy kompozycję znacznie różniącą się od tej znanej nam z ekranów, ale równie podniosłą. Głos Jónsiego w połączeniu z surowym brzmieniem i partiami chóralnymi świetnie wpasowuje się w mroczny klimat serialu. Co więcej, na tym coverze nie skończyła się przygoda muzyków z Grą o Tron. Jesienią ubiegłego roku pojawili się na planie serialu w Chorwacji, czego efekty możemy zobaczyć w odcinku The Lion and the Rose, którego emisja w Polsce zapowiedziana jest na dzisiaj.

Nie ma więcej wpisów