Po występie trio z Devon na Festiwalu Coachella muzycy przyznali, że już w maju mają zamiar rozpocząć pracę nad siódmym krążkiem. Plotki na ten temat już wcześniej krążyły wśród fanów zespołu, głównie za sprawą wpisów członków Muse na serwisie Twitter.

Tym razem w wywiadzie dla KROQ Dominic Howard otwarcie przyznał, że prace nad nagrywaniem mają rozpocząć się w przyszłym miesiącu. Perkusista dodał, że istnieje szansa żeby pierwszy singiel ujrzał światło dzienne jeszcze w tym roku, jednak bardziej prawdopodobne jest pojawienie się jego w roku 2015 – wszystko zależy od tego jak będzie układać się praca w studiu.

Wcześniej Matthew Bellamy wspominając o nowym albumie mówił, że zespół ma zamiar powrócić do korzeni. Z pewnością taki zabieg ucieszy wieloletnich fanów Muse, dla których wciąż Origin of Symmetry czy Absolution są najbardziej cenionymi albumami w dorobku grupy.

Warto także dodać, że Matt Bellamy został zaproszony do pracy nad utworem, który znajdzie się na drugiej solowej płycie wokalistki znanej z przeboju nagranym wspólnie z Gotye, Kimbry. W zaaranżowaniu współpracy pomiędzy artystami pomógł Rich Costey, który obecnie jest producentem albumu Kimbry, a w przeszłości współpracował także z muzykami z Devon.

W tym roku przypada także rocznica 20-lecia istnienia Muse. Początkowo muzycy planowali zorganizowanie jubileuszowej trasy koncertowej. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie dojdzie ona do skutku. Fani wciąż nie dają za wygraną – powstała ogólnoświatowa petycja aby zespół zdecydował się zagrać choć jeden jubileuszowy koncert. Jeżeli pomysł wypali, zdobycie biletów na niego będzie graniczyło z cudem.

Poniżej fragment koncertu z ostatniego DVD zespołu Live at Rome Olympic Stadium.

Nie ma więcej wpisów