Lubiący eksperymenty oraz posiadający niestandardowe podejście do muzyki Ben Frost zapowiada premierę nowego wydawnictwa na 26 maja. Album zatytułowany A U R O R A będący następcą bardzo dobrze przyjętego By the Throat z 2009 roku, ma być jeszcze bardziej oszczędny w środkach wyrazu, zamiast dodatków w stylu pianina czy smyczków artysta proponuje minimalistyczną, czysto elektroniczną formę.

Inspiracją do napisania tych utworów był pobyt Frosta w Demokratycznej Republice Konga, gdzie wraz  z Richardem Mossem udokumentowali tamtejszy konflikt prowadzący do rozlewu krwi. Ich audio – wizualna instalacja została zaprezentowana podczas Biennale w Wenecji w 2013 roku. Podczas nagrywania albumu Frosta wspomogli Shahzad Ismaily, Greg Fox – były perkusista Liturgy oraz obecny perkusista SwansThor Harris.

Artysta, który na swoim koncie ma współpracę z Brianem Eno, przejął od niego zainteresowanie muzyką afrykańską, co również ma mieć swoje odzwierciedlenie na nowym wydawnictwie. Płycie towarzyszy seria filmów wspomnianego już Richarda Mossa, oraz Trevora Tweetena, obecnie znamy już dwa z nich.

 

Nie ma więcej wpisów