Prince ponownie podpisał kontrakt z wytwórnią Warner Bros, dzięki któremu nabył prawa do wszystkich swoich utworów, a jego albumy Dirty Mind, Controversy and 1999 będą nadal dystrybuowane przez wytwórnię na całym świecie.

Przypomnijmy, że na początku lat 90. między legendarnym muzykiem a wytwórnią wywiązał się konflikt, z powodu którego Prince zmienił pseudonim artystyczny na The Artist Formerly Known as Prince (Artysta Poprzednio Znany jako Prince) – „TAFKAP” lub po prostu „The Artist”. Później zastąpił go specjalnym znakiem graficznym, tzw. love symbol. Wszystko to miało być wyrazem protestu Prince’a wobec polityki wyzysku prowadzonej przez wielkie wytwórnie płytowe.

Jednak fanów muzyka najbardziej powinna ucieszyć wiadomość, że jeden z jego najważniejszych albumów, Purple Rain, zostanie zremasterowany i ponownie wydany w wersji deluxe. Jego premiera zbiegnie się z 30. rocznicą pierwszego wydania albumu. Wytwórnia Warner Bros będzie też odpowiadała za nowy studyjny krążek Prince’a. Muzyk w oficjalnym oświadczeniu poinformował, że jest w trakcie przygotowywania materiału, który zastąpi wydany cztery lata temu album 20Top. Brak jednak konkretnego terminu jego ukazania się na rynku.

o

Nie ma więcej wpisów