Ostrów Wielkopolski coraz silniej zaznacza swoją obecność na festiwalowej mapie polski, a to za sprawą Tatarak Festival, którego trzecia edycja odbędzie się w dniach 11-13 lipca. Wyrastająca na poważną konkurencję impreza wzbogaciła się o nowe, polskie nazwy, które zasilą coraz ciekawszy line-up.

Na festiwalu pojawi się objawienie tego roku i autor bardzo dobrze przyjętego debiutu Dreamers Daniel Spaleniak. Młody artysta, który skromnie mówi o sobie, iż jest tylko muzykiem z Łodzi, gra muzykę z pogranicza folku i americany, uzupełniając ją swoim charakterystycznym, głębokim, szorstkim wokalem.

W Ostrowie Wielkopolski zagości także trójka reprezentantów kolektywu Beats Friendly, który dziesięć lat temu stworzyła grupa przyjaciół, muzyków i dziennikarzy muzycznych. Choć w skład projektu wchodziło już wiele postaci, to tym razem za mikrofonem wystąpi Novika wspierana przez dwójkę dj’ów Mr. Lex i Rawski.

Kolejnym ogłoszonym nazwiskiem jest Alex Kubaczewski, czyli Juniore. Swoje początki miał w nieistniejącym już poznańskim klubie Bolanda. Po zwycięstwie w konkursie Fresh Dj’s zmienił barwy i do dziś reprezentuje klub SQ. Na swoim koncie ma wiele zagranicznych występów, m.in. w Brighton, Londynie oraz kultowym berlińskim Tresor. Ponadto usłyszeć go można na antenie Czwórki Polskiego Radia, gdzie w sobotnie wieczory prowadzi autorską audycję BE 4.

Dotychczasowe ogłoszenia uzupełnia także dwóch saksofonistów: Banan Sax i Dansax. Pierwszy z nich od dłuższego już czasu występuje w wielu polskich klubach. Współpracował z wieloma producentami muzyki house, która jest jego ulubionym gatunkiem. Poza tym z pewnością warto podkreślić jego występ podczas Audiorvier, Open’er i Sunrise Festival. Dansax funkcjonuje w branży już od jedenastu lat, a od ponad trzech występuje z czołówką polskich dj’ów. Wszystko zaczęło się od współpracy z duetem LOUI&SCIBI, z którym stworzyli hit lata 2010 This Is How We Do It i który wprowadził go na klubowe parkiety.

Nie ma więcej wpisów