Tomasz Organek znany jest w polskiej branży muzycznej od lat, ale to właśnie teraz jest odpowiedni moment, aby światło dzienne ujrzała jego debiutancka płyta.

Jeden z założycieli zespołu SOFA z muzyką związany jest od lat. Muzyczne szlify zdobywał na Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Jako gitarzysta gościnnie występował między innymi na płycie „Sequel” duetu Jacaszek/Miłka i „Skała” – Kayah, a także jako wokalista i współautor tekstów na albumie Smolika.

Już 12 maja ukaże się długo wyczekiwany debiutancki krążek projektu ØRGANEK, w skład którego wchodzą:  lider, autor tekstów i kompozycji, gitarzysta i wokalist Tomasz Organek, basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz.

Album „GŁUPI“ zawiera jedenaście autorskich kompozycji czerpiących z tradycji vintage rocka definiowanego przez zespół w sposób nieszablonowy i bezpretensjonalny, tworząc zupełnie nową jakość na polskim rynku. Jakość kojarzoną z niezaprzeczalną oryginalnością zespołu oraz jego siłą i szczerością przekazu.

„Raz na 2-3 lata trafiamy w totka, łapiemy szczęście i odkrywamy talent, który wywraca wszystko do góry nogami. To się stało parę tygodni temu. Energia, emocje, maksymalny stan zakochania, fascynacji i uzależnienia od dźwięków i słów. Absolutny kosmos.” – zapewnia szef wytwórni Mystic Production, Michał Wardzała.

Nie ma więcej wpisów