Dziś czterech kolejnych artystów dołącza do line-upu festiwalu Tauron Nowa Muzyka. W przestrzeni Nowego Muzeum Śląskiego, mieszczącego się na terenie byłej KWK Katowice, pojawią się Neneh Cherry w towarzystwie RocketNumberNine, Elliphant, Mitch & Mitch z Felixem Kubinem i Years & Years.

Neneh Cherry to jedna z najbardziej wpływowych postaci na scenie elektronicznej. Związana w przeszłości z Massive Attack i Trickim nie boi się eksplorować najróżniejszych ścieżek i w muzyce nie ma dla niej granic. Do Katowic przyjedzie z dwójką producentów i Dj-ów, czyli z RocketNumberNine. Kto chce sprawdzić jak na żywo wypadają jej umiejętności wokalne i ogromna sceniczna charyzma, powinien zarezerwować sobie czas w sierpniowy wieczór.

Kobiecą stronę festiwalu uzupełni także Elliphant, w raz z którą do tańca z pewnością ruszą tłumy. Tak samo ma się sprawa z zespołem Years & Years, którego kawałek Real można zapętlać bez końca. Natomiast znani i lubiani Mitch&Mitch zaskoczą uczestników kolejnym projektem inspirowanym m.in. słuchowiskami BBC oraz włochatymi zwierzętami. Na scenie pojawi się 10-osobowy big-band wraz z elektronicznym guru, Felixem Kubinem. Duża doza szaleństwa gwarantowana.

Warto przypomnieć, że Tauron Nowa Muzyka odbędzie się między 21 a 24 sierpnia. Karnety 2- i 3-dniowe oraz bilety na koncert otwarcia są wciąż w sprzedaży.

Nie ma więcej wpisów