Lider grupy Pearl Jam właśnie kończy swoją solową trasę koncertową, dając ostatnie w jej ramach wstępy w Ameryce Południowej. Miesiąc po jej zakończeniu Eddie Vedder ruszy wraz z zespołem w kolejną (tym razem oczywiście już jako Pearl Jam), podczas której odwiedzi Europę – w tym i Polskę.

Podczas wtorkowego koncertu w największym mieście Brazylii, São Paulo fani muzyka mieli spore powody do zachwytu. Po pierwsze, setlista zawierała 32 utwory – tak, właśnie tak – 32 kawałki! Prócz własnego repertuaru Vedder zaprezentował szereg coverów, m.in. The Moon Song Karen O, The Needle And The Damage Done Neila Younga, Good Woman Cat Power czy I Believe In Miracles Ramones. Poza tym na scenie prócz samego Eddiego pojawił się gość (i to w wielu utworach) – Glen Hansard, tekściarz, aktor oraz wokalista i lider zespołu The Frames.

Ale to nie koniec niespodzianek. Podczas tego niesamowitego koncertu Eddie zagrał również nie prezentowany nigdy wcześniej utwór, który fani muzyka nazwali I Won’t Hold On. Do sieci trafiło nagranie (w bardzo dobrej jak na warunki koncertowe jakości) zarejestrowane przez jednego z nich, dzięki temu już teraz możecie posłuchać tej klimatycznej ballady klimatem lekko pasującej do kawałków znanych z soundtracku z Into The Wild.

Przypominam, że Pearl Jam jest jednym z headlinerów tegorocznego Open’er Festiwalu. Wiem, że one rządzą się własnymi prawami, ale puśćmy wodze wyobraźni – jakby tak u nas zagrali set złożony z ponad 30 utworów? Czy to nie byłoby piękne?

Nie ma więcej wpisów