Po raz pierwszy swoje siły połączyli w 2010 przy okazji imprezy Nova Elektronika odbywającej się w poznańskiej Starej Rzeźni. 16 maja znów staną na jednej scenie razem z chórem, w ramach Nowych Nurtów Klubowych w Meskalinie.

GRABEK – człowiek orkiestra – ale jak sam mówi – nie wirtuoz skrzypiec. Indywidualista i multiinstrumentalista. Na scenie zwykle sam w otoczeniu jedynie swoich skrzypiec, looperów i efektów. Łączy, miesza i rozdziera. Nakłada na siebie warstwy, zapętla elektroniczne brzmienia i miksuje je ze skrzypcami. Dorzucając do tego niepokojące teksty i surowy wokal. Wszystko to naładowane ogromną dawką emocji. Grabek hipnotyzuje i przyciąga.

BEATA BIELSKA – dyrygent prowadząca Akademicki Chór UAM, którego część pojawi się na scenie w Meskalinie. W ostatnim czasie występowała w trakcie poznańskiego koncertu Placido Domingo. Wcześniej asystowała znanemu kompozytorowi Jackowi Sykulskiemu.

Już w najbliższy piątek artyści zaprezentują wybrany materiał ze wszystkich płyt GRABKA, wzbogacony o partie wokalne przygotowane przez Beatę Bielską.

Kiedy: 16 maja (piątek)
Gdzie: Poznań, Meskalina (ul. Stary Rynek 6)
Start: 19:00
Wstęp: wolny

Nie ma więcej wpisów