James Edward Jacob, bo tak brzmią prawdziwe imiona i nazwisko Jakwoba, zaczął swoją przygodę z muzyką już w wieku 10 lat. Przebył długą i krętą drogę, aż do momentu, w którym odnalazł swoje prawdziwe powołanie, jakim jest muzyka elektroniczna.

Zanim usiadł za konsolą i zaczął pracować ze swoim komputerem tworząc muzykę, rozwijał swoje umiejętności jako muzyk jazzowy. Szybko jednak pasja do amerykańskiej muzyki początku dwudziestego wieku przerodziła się w miłość do ciężkich brzmień. James zaczął grać w death metalowym zespole. Jednak i w tej stylistyce nie zagrzał miejsca na długo.

Szybko rozpoczął solową karierę jako DJ. Zasłynął dzięki remiksom utworów brytyjskiej wokalistki Ellie Goulding – Starry Eyed i Under the Sheets. Jakwob sprawdził się w przetwarzaniu różnych utworów tych bardziej i mniej znanych artystów. Zremiksował przeboje takich gwiazd, jak Lily Allen, Robyn, Katie Melua, Yeah Yeah Yeahs, czy I Blame Coco.

Remiksy to nie jedyny rodzaj twórczości Jamesa. Brytyjczyk jest też producentem i ma na swoim koncie zupełnie własne kompozycje. W roku 2009 wydał długogrający album zatytułowany The Prize, jednak nie wydał żadnego singla pochodzącego z tej płyty. Wszystkie zostały wydane samodzielnie i stylistycznie różniły się od materiału zawartego na albumie. Utwory Somebody New czy Fade to jego ostatnie kompozycje, które zdobywały całkiem wysokie miejsca na tanecznych listach przebojów na Wyspach.

W jego muzyce wyraźnie słyszalna jest jego przeszłość. Metalowa muzyka, którą wykonywał odzywa się wyrazistą linią basową w wielu utworach, a szczególnie podczas jego występów. Słyszalne jest także dosyć eklektyczne podejście do muzyki. DJ nie stroni od sięgania po różne środki, takie jak indyjska muzyka, dźwięki pianina, czy dubstepowe akcenty.

Nie ma więcej wpisów