Już od czerwca w sprzedaży pojawią się bilety na wydarzenie Open Source Art Festival, jakie odbywa się corocznie w Sopocie.

Festiwal sponsorowany przez miasto ma na celu promować twórczość w pełni wykorzystującą tzw. otwarte oprogramowanie, czyli inaczej open source. W ramach eventu promowane są projekty wykorzystujące muzykę, film i ruch w niekonwencjonalny i wieloaspektowy sposób. Projekty, które są w stanie poszerzyć horyzonty nie tylko samych twórców, ale i obserwatorów biorących udział w wydarzeniu.

Tegoroczna edycja jest już czwartą w dorobku festiwalu, a na niej będzie można zobaczyć artystów takich, jak: Vanessa Gageos, WE WILL FAILForest Swords,  Mirt/Ter, Gaap  Kvlt, Emptyset, WO, Marcus Fjellström, Maps & Diagrams. 

Wydarzenia w ramach festiwalu OSA 2014 odbędą się w dniach 12-14 września w Państwowej Galerii Sztuki oraz Nadbałtyckim Centrum Kultury Gdańsk.

Poniżej utwór z debiutanckiego albumu jednego z zaproszonych  artystów – muzyka pochodzącego z Liverpoolu i kryjącego się pod pseudonimem Forest Swords.

Nie ma więcej wpisów