Po ostatnich mocnych ogłoszeniach headlinerów, OFF Festival przedstawia polską reprezentację tegorocznej edycji, będącą przekrojem niemal wszystkich najciekawszych i najbardziej pożądanych gatunków. Słabych zawodników brak.

I tak na jednej ze scen zobaczyć będzie można autora jednej z najciekawszych i najlepiej ocenianych płyt ostatnich kilku miesięcy, połowę nieistniejącego już projektu UL/KR – Błażeja KRÓLA. Ponownie na OFF Festivalu zagości Grzegorz Nawrocki z projektem Kobiety, który w całości zagra swój debiut z 2000 roku.

W nowej odsłonie pojawi się także Jacek Lachowicz z autorskim projektem L.A.S. oraz duet Jerz Igor, złożony z muzyków znanych z licznych zespołów warszawskiej sceny, m.in.: Levity, Pink Freud, Hokei, Paula & Karol, czy Warszawska Orkiestra Rozrywkowa. Ta ostatnia również pojawi się na tegorocznym OFFie i zagra Song Reader Becka.

Nie zabraknie również weteranów polskiej sceny niezależnej jak Variete i Inkwizycja oraz największej prowokatorki ostatnich kilku tygodni Mister D. Z kolei fanów muzyki instrumentalnej powinna ucieszyć obecność NOON, czyli Mikołaja Bugajaka, kompozytora i producenta, post-rockowego Merkabah czy noisowego Thaw. Miłośników elektroniki czeka spotkanie z projektem Pictorial Candi, Ebola Ape, które połączy siły z Boolz i najgłośniejszymi debiutantami tego roku, czyli The Dumplings.

Lekki, folkowy i indie-rockowy klimat zapewni trio Eric Shoves Them In His Pockets oraz Anthony Chorale, znany z zespołu Très.b. Pierwiastkiem jezzowym na festiwalu będzie wyjątkowy projekt Tribute to Jerzy Milian, poświęcony prekursorowi polskiej szkoły jazzu. A porapować będzie można z projektem Zeus.

Oprócz powyższych wykonawców na OFF Festivalu będzie można zobaczyć samego Artura Rojka, który wystąpi nie tylko z DJ setem, ale i z solowym projektem, z którym zagra płytę Składam się z ciągłych powtórzeń.

Nie ma więcej wpisów