Krakowskie Biuro Festiwalowe podało informację, że oprócz niezwykłego koncertu Zbigniewa Wodeckiego i Mitch&Mitch, na tegorocznych Wiankach w Krakowie będzie można wysłuchać RSS B0YS, Ptaki i Lutto Lento, którzy są reprezentantami polskiej sceny klubowej. Wszystkie występy będą miały miejsce 21 czerwca od 23:00 do 2:00 w nocy na Placu Sczepańskim.

Lutto Lento, czyli Lubomir Grzelak, w swoich brzmieniach odważnie łączy kulturę klubową z awangardą. Współtworzy inicjatywę Dunno, która skupia się wokół imprez z niecodzienną muzyką taneczną.

Duet Ptaki podczas swoich występów stawia na house, boogie i brzmienia balearic, łącząc klimaty dawnych prywatek i delikatnego disco. Aktualnie Punkoff i Phantom pracują nad debiutanckim albumem. Warto wiedzieć, że Ptaki będzie można usłyszeć 27 maja w Warszawie podczas pierwszej polskiej edycji Boiler Roomu.

Tajemniczy RSS B0YS swoje inspiracje czerpią z egzotycznych tradycji afrykańskich i bliskowschodnich, na scenie tworząc prawdziwie nowatorską mieszankę techno. Na swoim koncie mają już 4 albumy długogrające, a każdy kolejny tylko potwierdza ich klasę i wysoki poziom oryginalności.

Kuratorem sceny jest Unsound Festival.

Nie ma więcej wpisów