Utalentowany i niezwykle charyzmatyczny Norweg, Erlend Øye, pojawi się jesienią w Polsce. Artysta znany głównie jako część duetu Kings of Convinience i członek grupy The Whitest Boy Alive wystąpi w trzech miastach – Krakowie (3 października, Studio), Warszawie (4 października, Basen) i Poznaniu (5 października, Eskulap). Erlendowi towarzyszyć będzie 6-osobowa grupa muzyków z Islandii, która również współpracuje z Ásgeirem.

Norweg przyjeżdża promować album Legao, który ma się ukazać początkiem września. Łagodny tembr głosu Erlenda Øye większość pokochała za sprawą Kings Of Convenienece, gdzie wraz z Eirikiem Glambek Bøe, tworzy delikatny indie-folk, opisywany zgodnie z tytułem jednej z ich płyt quiet is the new loud. Bardziej żwawych rytmów dostarcza jego druga formacja The Whitest Boy Alive, patrząc choćby na fantastyczny singiel Burning.

Artysta udziela się również jako DJ, producent i gościnny wokalista (choćby Poor Leno grupy Röyksopp). Przede wszystkim jednak, jak miała okazję przekonać się publiczność obecna na koncertach któregokolwiek z jego projektów, jest niezwykle sympatycznym frontmanem i zawsze między nim a publiką tworzy się wyjątkowa relacja.

Jeżeli macie ochotę przekonać się o tym na własnej skórze, nie możecie przegapić jego przyjazdu!

Nie ma więcej wpisów