Już od 9 czerwca Poznań zostanie opanowany przez atrakcje Festiwalu Malta! W kilkunastu miejscach w stolicy Wielkopolski od wczesnych godzin porannych do późnej nocy odbywać się będą spektakle teatralne i taneczne, performanse, koncerty, filmy, wystawy sztuk wizualnych, warsztaty, spotkania i zajęcia przygotowane specjalnie z myślą o dzieciach.

Nas oczywiście najbardziej interesuje muzyczna strona Malty, ale zachęcamy do udziału w jak największej ilości przygotowanych z okazji festiwalu atrakcji.

Muzycznie Malta pozwala na zetknięcie się ze znakomitymi artystami ze wszystkich stron świata. Poznański Plac Wolności zostanie na trzy tygodnie zaaranżowany w festiwalowe miasteczko. Stanie na nim scena, na której odbywać się będą między innymi koncerty. Myślę, że amatorów muzyki na żywo najbardziej ucieszy fakt, że na wstęp na nie jest darmowy!

Oto artyści, którzy wystąpią na Placu Wolności:

09.06 – Rebolledo – pochodzi z Xalapy w Meksyku, gdzie w 2002 r. rozpoczął swoją przygodę z didżejowaniem. (posłuchaj)
12.06 – Mighty Oaks – Amerykańsko-włosko-brytyjskie trio tworzące współczesny folk. (posłuchaj)
13.06 – Ballet School – berlińska grupa indie, w której muzyce odnaleźć można dźwięki popu z lat 80. i R&B. (posłuchaj)
14.06 – Ghost Capsules – elektro-popowy kwartet z Wiednia. (posłuchaj)
19.06 – Rangleklods – Duńczycy, na co dzień działający w Berlinie, którzy tworzą inteligentną muzykę klubową. (posłuchaj)
20.06 – xxanaxx – polski duet tworzony przez Klaudię Szafrańską i Michała Wasilewskiego. (posłuchaj)
21.06 – A.G. Trio – Austriacka grupa tworząca muzykę electrohouse, która zadebiutowała świetnie przyjętnym albumem Action w 2012 roku. (posłuchaj)
23.06 – Pictorial Candi – pseudonim artystyczny argentyńskiej piosenkarki i pisarki Candelarii Saenz Valiente, wraz z nią wystąpią Marcin Masecki, Tomek Pop, Małgorzata Penkałła i Magdalena Gajdzica. (posłuchaj)
24.06 – Actitud María Marta – żeńska grupa hip-hopowa z Buenos Aires łącząca hip-hop, reggae i muzykę latynoską. (posłuchaj)
25.06 – Murcof  – pseudonim sceniczny meksykańskiego artysty tworzącego muzykę elektroniczną opartą na minimaliźmie, postmoderniźmie i muzyce barokowej. (posłuchaj)
26.06 – KRÓL – solowe wcielenie lidera duetu UL/KR. (posłuchaj)
28.06 – Caballito – to trio hiszpańskiej sceny niezależnej pojawi się na Placu Wolności w dwóch odsłonach – o 18:00 odbędzie się zwariowane muzyczne party, którego bohaterami będą owoce przekształcone w kontrolery midi, o 22:30 natomiast przedstawią swój DJ set. (posłuchaj)
29.06 – Low Roar – jednoosobowy projekt Amerykanina Ryana Karazija, który w marcu tego roku odbył trasę koncertową po Polsce. (posłuchaj) / Oly. – pochodząca z Lublina, a mieszkająca i studiująca w Warszawie 20-letnia artystka o charakterystycznym ciepłym głosie.  (posłuchaj)

Prócz muzyki rozrywkowej Malta przedstawia również klasykę – 22 czerwca na Placu Wolności wystąpi Marcin Masecki wraz z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy.

Osobnym wydarzeniem będzie koncert lidera Blur i Gorillaz – Damona Albarna. Muzyk zagra w Starej Gazowni 29 czerwca. Publiczność przed jego występem rozgrzeje świetny poznański duet Rebeka.

Można już powiedzieć głośno – rusza trzytygodniowe maltańskie lato!

Nie ma więcej wpisów