Jak doskonale wiecie jakiś czas temu Robyn i Röyksopp weszli razem do studia, czego efektem jest EP-ka Do It Again, która światło dzienne ujrzy niebawem, bo 26 maja. Nie jest to projekt jednorazowy, bo – jak mówią twórcy – ma być wprowadzeniem do nadchodzącej płyty Röyksopp. Jeśli nie możecie się już doczekać, aż usłyszycie co powstało z tego połączenia, to mam dla Was dobrą wiadomość – dostępny jest już stream krążka.

Trio pod żadnym względem nie ograniczało się podczas tworzenia materiału – mimo że kawałków jest jedynie pięć, to całość trwa ponad 35 minut. Znajdziemy tu zarówno charakterystyczne dla zespołu elektroniczne brzmienie, jak i nieco lżejsze, synthpopowe melodie, przywołujące wspomnienie wcześniejszych dokonań Robyn. Delikatny głos wokalistki idealnie przeplata się z syntezatorami, tworząc spójną całość, czego doskonałym przykładem jest ballada Every Little Thing.

Możemy być pewni, że na tym nie skończy się ich współpraca, bo już w czerwcu ruszają we wspólną trasę koncertową. EP-ki możecie posłuchać pod tym linkiem.

Nie ma więcej wpisów