Odbywający się nieustannie od 1993 roku Sziget Festival jest jednym z największych i najbarwniejszych festiwali w Europie. Co roku do Budapesztu przyjeżdża kilkaset tysięcy osób, by posłuchać artystów reprezentujących niemalże wszystkie gatunki i kultury. W tym roku nie zabraknie tam też polskiego akcentu – na tej samej scenie co m.in. Queens Of The Stone Age i Placebo zaprezentuje się Kumka Olik.

Zespół został wyłoniony w konkursie organizowanym przez Sziget Festival, którego nagrodą było właśnie wystąpienie na deskach węgierskiego festiwalu. Nie było to jednak proste zadanie – do konkursu zgłosiło się wiele grup, z których jury wybrało finałową dziesiątkę. Ostatecznie Kumka Olik pokonali m.in. GrawitacjęBeneficjentów Splendoru, SamboraSoundQ, zdobywając 32% głosów.

Grupa znana jest z energicznego, indie rockowego grania. Na swoim koncie mają już trzy płyty, w tym ostatnią wydaną w 2011 zatytułowaną Nowy koniec świata. Już 17 czerwca na sklepowe półki trafi ich czwarty studyjny album, a promuje go kawałek pt. Yoko Eno.

Nie ma więcej wpisów