The Knife nie raz pokazało, że potrafią zaskakiwać i przykuwać uwagę. Tworzą nietypową muzykę, ich koncerty mają formę performance`ów, a teledyski nieraz odpychają. Jednak działalność muzyczna to nie wszystko. The Knife to duet, który ma coś do powiedzenia i chętnie angażuje się w różnego typu akcje społeczne, co pokazuje ich udział w projekcie Europa Europa.

Europa Europa to szwedzki projekt grupy artystycznej Ful wykorzystujący muzykę elektronicznego duetu. Jest to swoisty kabaret antypaństwowy, który skupia się na polityce migracyjnej. Chcą uhonorować i pochwalić wszystkich tych, którzy nie bali się przeciwstawić kamerom, śmiertelnym wodom, drutom kolczastym, przemocy, czy złożonemu politycznemu oporowi. Ich głównym celem jest pokazanie jak bardzo łamane są podstawowe prawa człowieka zarówno przez skandynawski kraj, jak i przez Unię Europejską.

Cykl przedstawień rozpocznie się 1 lipca w szwedzkim Almedalen podczas tygodnia politycznego i potrwa do samych wyborów we wrześniu. Wszystko będzie się odbywać na otwartych scenach terenowych w różnych miastach w całej Szwecji. Widowiska nie będą biletowane, dzięki czemu każdy zainteresowany będzie miał możliwość zobaczenia ich za darmo.

Projekt jest promowany klipem För alla namn vi inte får använda. Przed każdym występem widzowie dostaną tekst utworu do wspólnego śpiewania. Również układ taneczny stworzony przez grupę Dom Dugliga momentami jest na tyle prosty, aby można było się go nauczyć i aktywnie zaangażować się w kabaretowe pokazy Europa Europa.

Nie ma więcej wpisów