Po dwóch doskonale przyjętych EP-kach (EP1, EP2) z roku 2012 i 2013, brytyjska wokalistka FKA Twigs szykuje się do wydania albumu długogrającego, który jak można się domyśleć, nosić będzie tytuł LP1, a jego okładka to niepokojące zdjęcie u góry artykułu. Płyta licząca 10 utworów, ukaże się na rynku już 11 sierpnia nakładem wytwórni Young Turks z Londynu, która współpracuje również między innymi z Jamiem XX, Samphą i Gang Gang Dance.

Pod pseudonimem FKA Twigs kryje się urodzona w roku 1988 Tahliah Barnett. Swoją oryginalną urodę zawdzięcza ciekawej mieszance genów – jej ojciec to Jamajczyk, a matka Hiszpanka. Na początku kariery muzycznej używała pseudonimu Twigs, ale ze względu na mnogość artystów występujących pod taką nazwą, dodała przedrostek FKA (Formerly Known As). W grudniu 2013 artystka została nominowana do prestiżowej nagrody BBC Sound of 2014, a w lutym tego roku opublikowała wspólnie wraz z braćmi z Inc. wideo do magnetyzującego utworu, któremu nie nadano żadnego tytułu.

Artystka zdążyła zaprezentować już trzy utwory z nadchodzącego krążka podczas występów w Paryżu, Brukseli i Nowym Jorku: Lights on, Pendulum i Give Up.

Lista utworów LP1:
1. Preface
2. Lights on
3. Two Weeks
4. Hours
5. Pendulum
6. Video Girl
7. Numbers
8. Closer
9. Give Up
10. Kicks

Nie ma więcej wpisów