Tych czterech panów pochodzących z Wiednia zrobiło niemałe zamieszanie na europejskiej scenie indie. Muzykę zespołu Gin Ga porównuje się do brzmienia takich artystów jak Hot Chip, LCD Soundsystem, The Rapture czy nawet Franz Ferdinand.

Mimo iż panowie pochodzą z Austrii, bardziej wpasowują się w indie popowe granie znane z Wysp Brytyjskich. Gin Ga stawia jednak przede wszystkim na bogate harmonie i lekkość brzmienia. Całkiem niedawno ukazał się ich najnowszy album pt. Yes / No, który zdążył już zebrać całkiem pozytywne recenzje.

Ich warszawski koncert w klubie Basen nie będzie pierwszym, ani jedynym występem w naszym kraju. Muzycy mieli już okazję zaprezentować się poznańskiej publiczności na festiwalu Malta oraz zagrali na białostockim Halfway Festiwalu. Prócz Warszawy zespół odwiedzi jeszcze Częstochowę (dzień wcześniej) oraz Białystok.

W Basenie publiczność rozgrzeje muzyczny projekt o nazwie Hey Karen. Jego założycielem i głównym członkiem jest Hani, którego na scenie wspiera gitarzysta Jurek. Hey Karen powstał w 2011 roku, a muzyka jaką tworzy to pop ze sporą dawką elektroniki, indietroniki i industrialu.

Kiedy: 21.06 (sobota)
Gdzie: Warszawa, BASEN (ul. M. Konopnickiej 6)
Start: 20:30
Wstęp: 30 / 40 zł

Zapisz się na to wydarzenie na facebooku.

Nie ma więcej wpisów