We wrześniu na ekrany kin trafi film Zacha Braffa, człowieka odpowiedzialnego za cudowny obraz pt. Powrót do Garden State, który swoją premierę miał równo 10 lat temu. Nowe dzieło Braffa pt. Wish I Was Here z Powrotem do Garden State prócz samej osoby reżysera łączy jeszcze jedna ważna rzecz – soundtrack.

Braff uparcie i umiejętnie sam dobiera muzykę do własnych filmów sprawiając, że jeszcze bardziej jesteśmy w stanie wczuć się w klimat opowiadanej przez niego właśnie historii. Soundtrack do najnowszego obrazu jest dziełem porównywalnym do swojego poprzednika sprzed dziesięciu lat. Ponownie na ścieżce dźwiękowej słyszymy takich artystów jak Coldplay (tu w duecie z Cat Power) czy The Shins, których piosenka pt. So Now What trafiła do filmowego trailera. Prócz nich, swojego talentu Braffowi użyczyli m.in. Bon Iver, Radical Face, Hozier czy Gary Jules.

Album ze ścieżką dźwiękową ukaże się już 12 sierpnia na płycie CD oraz na podwójnym winylu. Przypominam, że muzyka do Garden State otrzymała nagrodę Grammy za najlepszy soundtrack i sprzedała się w ilości ponad 1,5 mln egzemplarzy.

Sam film Wish I Was Here już zdobył serca publiki na Festiwalu Sundance. Jest to dowcipna, wzruszająca i historia 35 letniego aktora, który wciąż nie może odnaleźć swojej tożsamości i ucieka od problemów w pracy i małżeństwie, marząc o zostaniu superbohaterem.

Pełna tracklista Wish I Was Here:

1. The Shins – So Now What
2. Gary Jules – Broke Window
3. Radical Face – The Mute
4. Hozier – Cherry Wine (live)
5. Bon Iver – Holocene
6. Badly Drawn Boy – The Shining
7. Jump, Little Children – Mexico
8. Cat Power & Coldplay – Wish I Was Here
9. Allie Moss – Wait It Out
10. Paul Simon – The Obvious Child
11. Japanese Wallpaper – Breathe In (feat. Wafia)
12. Bon Iver – Heavenly Father
13. Aaron Embry – Raven’s Song
14. The Weepies – Mend
15. The Head and the Heart – No One To Let You Down

Nie ma więcej wpisów